בית הספר למוזיקה ושקט הוקם בירושלים על ידי קבוצה של חברים, מוזיקאים ומוזיקאיות בשנת 2015. מטרת בית הספר היא לספק לימודי מוזיקה מעשיים ברמה גבוהה למוזיקאים פעילים.

ביחד חלמנו ויצרנו את החזון הראשוני שלנו; מרחב לימודים נוח ואינטימי, בהובלת טובי המורים בישראל, שעניינו הוא לימוד דרך נגינה משותפת.

רצינו לצור מסגרת שתשים במרכז את היכולות, היצירתיות, והסגנון האישי של כל תלמידה ותלמיד, כמו גם את מגבלות הזמן שלהם. לכן, במקום מערכת לימודים מוסדרת מראש, בית הספר מציע מגוון של שיעורים מעשיים מתוכם מוזמנים התלמידים לבחור את ההרכבים שמעניינים ומסקרנים אותם. אנו חווים על בשרנו את הרצון להשקיע שעות רבות באימוני כלי, חזרות להרכבים שלנו והלחנת חומרים מקוריים, ועל כן רצינו לדייק ולזקק את הלימודים המשותפים לכדי שיעורים מעשיים שמטרתם היא בפשטות לנגן יחד.

בית הספר למוזיקה ושקט חוצה סגנונות מוזיקליים, ובשנים האחרונות לימדו אצלנו מורים ומורות מובילים בתחומם מעולמות מוזיקליים שונים, ביניהם מוזיקה הודית, אנדלוסית, ג'אז ומוזיקה מערבית קלאסית. בשנה הקרובה נרחיב את כמות הקורסים, ונאפשר לתלמידים להעמיק ולהתנסות בסגנונות נוספים ממקומות שונים בעולם.

במהלך השנה לא יתקיימו מבחנים ולא יינתנו ציונים. הדגש יושם על העבודה והרצינות של כל אנסמבל, בשאיפה לצור הרכבים מופיעים. אנחנו מאמינים שזאת דרך מהנה ופרקטית לגדול ולהתפתח כמוזיקאים.

בית הספר ממוקם בבית אליאנס שבמרכז ירושלים.

המבנה, שהוקם ב1880 והיה נטוש בחמש עשרה השנה האחרונות, קם לתחייה ומהווה בשנה האחרונה בית לאמנים משלל תחומים, ביניהם ריקוד, ציור, אמנות פלסטית, צילום וכתיבה. המקום מאפשר מפגש מפרה ויצירתי עם אמנויות ואמנים צעירים מתחומים שונים.

 
סגל המורים, מוזיקה ושקט
סגל המורים, מוזיקה ושקט
סגל המורים, מוזיקה ושקט
סגל המורים, מוזיקה ושקט
סגל המורים, מוזיקה ושקט
סגל המורים, מוזיקה ושקט
 
 

כי"ח 2, ירושלים

054-7959646  

054-9747141  

  • Facebook - Black Circle

סדנת הרכב פלמנקו בהנחיית יהודה שוייקי

סדנת הרכב בהנחיית אלעד לוי

(ווקאלי)

סדנת הרכב קולי בהנחיית אלעד לוי

סדנת הרכב בהנחיית פרץ אליהו

Lets make a party!

סדנת הרכב בהנחיית אייל תלמודי

 

סדנת הרכב בהנחיית רוני עברין

 

סדנת קצב בהנחיית רוני עברין

 

סדנת הרכב בהנחיית עומרי מור

קורס מבוא לפלמנקו בהנחיית יהודה שויקי